KONST / Litografier / Färglitografi 8358324
*
nr 835 8324
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi , Jan Lundquist, Vaxholm, motivets mått: 40x55
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2013
kl 20:05:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/6 11:16:11
1
100 kr
1/7 19:43:48
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad skärgårdsmotiv stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholm waxholm
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56
*
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
Läs mer om Jan Lundquist
nr 835 8324
Jan Lundquist
(f. 1935), Sverige
Färglitografi , Jan Lundquist, Vaxholm, motivets mått: 40x55
Jan Lundquist, svensk målare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/6 11:16:11 | 1 | 100 kr |
| 1/7 19:43:48 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Jan Lundquist
Jan Lundquist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Stockholm 1935.Läs mer om Jan Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik jan lundquist litografi litografier litografiskt blad skärgårdsmotiv stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vaxholm waxholm
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56



